Strona domowa
Dzisiaj jest:                           e-mail: wspolnota.kadlub@gmail.com                          RODO

Strona główna Historia Lokalizacja Działalność Galeria Obchody 400-lecia

Warto zobaczyć:
MULTIMEDIALNA IZBA REGIONALNA W KADŁUBIE WOLNYMMultimedialna Izba Regionalna

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kadłub Wolny napisało, a potem zrealizowało projekt w ramach "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich" pt. "REMONT POMIESZCZENIA PRZEZNACZONEGO NA MULTIMEDIALNĄ IZBĘ REGIONALNĄ", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Środki pozyskane zostały za pośrednictwem LGD "Kraina Dinozaurów" w ramach Małych Projektów.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Kadłub Wolny składa gorące podziękowania Wspólnocie Lasów Drobnowłościańskich Kadłub Wolny, jak i Chłopskiej Wspólnocie Gruntowej Karczmy Kadłub Wolny za udzielenie nam pomocy i wsparcia.

W 2011r. złożyliśmy wniosek na "Remont pomieszczenia przeznaczonego na multimedialną izbę regionalną w Kadłubie Wolnym". W styczniu 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu podpisaliśmy umowę na realizację projektu. Członkowie stowarzyszenia i nie tylko przystąpili do prac remontowych. W dniu 26.07.2012r., w święto naszej patronki św. Anny, została otwarta Multimedialna Izba Regionalna w Kadłubie Wolnym.

Dzięki Multimedialnej Izbie Regionalnej możemy promować i popularyzować wiedzę na temat bogatej historii Kadłuba Wolnego, jak również aktualnych wydarzeń. Kadłub Wolny to jedna z perełek Opolszczyzny i Europy, dlatego zależy nam na zachowaniu lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego naszej wsi.

Osoby i szkoły zainteresowane poznaniem naszej historii serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas i zwiedzenia Izby Regionalnej. Wszelkie informacje dostępne są pod numerami telefonów: p. Krystyna Czaja: 77 4216 093, p. Bożena Miozga - prezes stowarzyszenia: 77 4216 639.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej